ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام

پرداختن به زیر ساختهای اقتصادی و توجه به مسأله صنعت و کشاورزی جهاد فی سبیل الله است. حضرت آیت الله خامنه ای

 

 

 

 

 

چاپ  
DnnForge - NewsArticles
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 222  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


پرداخت تسهیلات جهت واردات دام سنگین از کشور اتریش

مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی در ارتباط با واردات 557 رأس گاو سمینتال اظهار نمودند: با عنایت به اهمیت توسعه نژادهای دامی دو منظوره در استان آذربایجان غربی با نظر موافق ادارات ذیربط استانی بخصوص استانداری محترم و در جهت اجرای سیاست های کلان معاونت بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص افزایش میزان تولید شیر و گوشت و همچنین افزایش سطح خلوص نژاد دام های کشور، اتحادیه شرکتهای تعاونی کشاورزی دامداران استان آذربایجان غربی به نمایندگی از طرف 25 تشکل دامداری متقاضی با اخذ تسهیلات از بانک کشاورزی به مبلغ 100 میلیارد ریال از محل اعتبارات اختصاص داده شده توسط کارگروه اشتغال پایدار استان و مبلغ 20 میلیارد ریال تسهیلات پرداختی از صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی آذربایجان غربی بعنوان سهم آورده دامداران، جهت واردات 557 رأس تلیسه دو منظوره سمینتال از کشور اتریش با همکاری معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان، اداره کل دامپزشکی، بانک کشاورزی، سازمان تعاون روستایی، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی اقدام نموده است. این دام ها در تاریخ 98/5/28 وارد کشور شده که پس از گذراندن دوره قرنطینه به مدت 21 روز به دامداران متقاضی تحویل گردیدند.

نکته بسیار مهم اینکه، تمامی گاوها 2 الی 5 ماهه آبستن می باشند.

قیمت تمام شده هر رأس گاو برای دامداران کمتر از 20 میلیون تومان می باشد ولی در بازار آزاد همین نژاد، بین 40 تا 50 میلیون تومان معامله می گردد. ملاحظه می شود که این سرمایه گذاری بیش از دو برابر ارزش افزوده ایجاد نموده است.

نژاد سمینتال یک نژاد اصیل کشور سوئیس است که در کشور اتریش اصلاح نژاد شده است. این نژاد دو بهره ای می باشد یعنی هم شیری و هم گوشتی است. در برابر بیماریها بسیار مقاوم بوده و با علوفه معمولی تغذیه می شود و نیاز به کنسانتره کمی دارد از این رو بسیار کم هزینه می باشد.

میزان شیر دهی هر گاو در هر دوره شیردهی بین 13-7 تن می باشد. از طرفی سرعت رشد بسیار خوبی دارند و روزانه حدود 1/3 کیلوگرم به وزنشان اضافه می شود.

میزان چربی و پروتئین در شیر بالاترین است (4/2 درصد چربی و 3/7 درصد پروتئین)

از مشخصات ظاهری این نژاد: سرهای کوچک سفید رنگ با موهای سفید همچنین پاهای سفید و بدن های سفید و قرمز

دام های وارد شده 92درصد خلوص دارند که برای تولید نسل در آینده بسیار مناسب هستند.

این نژاد برای اولین بار در استان توسط اتحادیه شرکتهای تعاونی کشاورزی دامداران با مشارکت صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی وارد شده است.

 

 

 کد خبر:  1555015
فرستنده: sfdawa sfdawa
گروه: اخبار
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت